Oddelek za slavistiko in Oddelek za slovenistiko Filozofske fakultete vabita na Slavistični in slovenistični karierni dan: predstavitev poklicnih poti in možnosti, ki bo v obliki spletne konference potekal v četrtek, 15. aprila 2021, med 11.00 in 13.00 uro.

Na dogodku bodo predstavili pester nabor kariernih poti alumnov oddelkov za slavistiko in slovenistiko, izkušnje in koristne napotke pri iskanju različnih zaposlitev, in sicer od lektorja, prevajalca in tolmača do mladega raziskovalca ali samostojnega podjetnika.

Od 14.00 do 16.00 ure: zaposlitvene možnosti predstavijo inštitucije, organizacije in podjetja, ki zaposlujejo kadre s filološkega področja slavistike in slovenistike, med drugimi jezikovna šola, založba ali veleposlaništvo. Na t. i. hitrih zmenkih oziroma simulacijah zaposlitvenih razgovorov se študenti in študentke preizkusijo v vlogi kandidatov in kandidatk za različna delovna mesta.

Prijava za hitre zmenke

Zoom povezava dogodka (ID: 941 6665 1736, geslo: 494905)

Karierni dan slavistov in slovenistov prirejata Oddelek za slavistiko in Oddelek za slovenistiko Filozofske fakultete v sodelovanju s Študentsko sekcijo Slavističnega društva Slovenije in Kariernim centrom Univerze v Ljubljani.

Vljudno vabljeni!

Vabilo