Spremenljivo okolje: Odzivi, izkušnje, zamišljanja

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na pogovor, ki bo v sredo, 4. maja 2022, ob 19. uri (Trubarjeva hiša literature) potekal v okviru cikla pogovorov Misliti odgovornost. Z etnologinjo in kulturno antropologinjo dr. Sašo Poljak Istenič (ZRC SAZU) ter arhitektko in kustosinjo Majo Vardjan (MAO) se bodo pogovarjali o tem, kakšna vprašanja sproža spremenljivo okolje v raziskovanju družbene in kulturne raznolikosti, kako preučevati trajnostnost, »zelene« prakse in zamišljanje prihodnosti, kako se na spremenljivo okolje lahko odzivata arhitektura in oblikovanje ter kako tematike okoljskih sprememb odpirati v muzejskih kontekstih. Pogovor bo vodila Ana Svetel.

Spletni dogodek bo mogoče spremljati tudi na dan dogodka na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in na Zoom povezavi (ID: 986 0634 5350).

Povezava do spletne strani