Izr. prof. dr. Matej Šekli prejel zlati znak ZRC SAZU

Izr. prof. dr. Matej Šekli

Izr. prof. dr. Matej Šekli z Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete je prejel nagrado zlati znak ZRC SAZU. Njegovo raziskovalno delo je usmerjeno v primerjalno slovansko jezikoslovje, zgodovinsko slovnico in narečjeslovje (dialektologijo) slovenskega jezika. V njegovem opusu posebno mesto zavzemajo njegove tri monografije: Zemljepisna in osebna lastna imena v kraju Livek in njegovi okolici (2008), Primerjalno glasoslovje slovanskih jezikov: od praindoevropščine do praslovanščine (2014) in Tipologija lingvogenez slovanskih jezikov (2018). Omeniti velja še visokošolski učbenik Primerjalno glasoslovje slovanskih jezikov: od praslovanščine do posameznih slovanskih jezikov. V zadnjih letih je nase še posebej opozoril z interpretacijo števnikov, ki so bili nedavno odkriti v t. i. Heiligenkreuškem rokopisu iz druge polovice 12. stoletja, s čimer je potrdil, da gre za zgodnjo slovenščino.

Iskrene čestitke!

27. 02. 2024

Otvoritev razstave Intija Ocóna Jaz sem s tabo, moja Nikaragva! in pogovor s pesnico in pisateljico Giocondo Belli

Otvoritev razstave