Lekt. dr. Saša Podgoršek prejela priznanje Kongresni ambasador Slovenije 2020

Lekt. dr. Saša Podgoršek je prejela priznanje Kongresni ambasador Slovenije 2020.

Lekt. dr. Saša Podgoršek z Oddelka za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko Filozofske fakultete je v ponedeljek, 30. novembra 2020, prejela priznanje Kongresni ambasador Slovenije 2020, in sicer za organizacijo prve mednarodne konference SDUTSJ Tuji jeziki stroke leta 2017 (ki ji je prav letos jeseni sledila že druga).

Saša Podgoršek je lektorica za nemški jezik na Filozofski fakulteti, kjer poučuje nemščino kot tuji jezik stroke na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo ter na Oddelku za umetnostno zgodovino. Obenem je tudi predsednica Slovenskega društva učiteljev tujega strokovnega jezika. Njeno raziskovalno in razvojno delo zajema metodiko poučevanja nemščine, usposabljanje učiteljev tujih jezikov, snovanje učnih gradiv ter rabo tehnologije pri učenju in poučevanju.

Iskrene čestitke!

Več o Slovenskem ambasadorskem programu in posameznih dobitnikih in dobitnicah si lahko preberete na tej povezavi.

25. 11. 2022

Dr. Saša Vojtech Poklač prejela priznanje rektorja Univerze Komenskega v Bratislavi

22. 11. 2022

FF govorí v letu jezikov: Premagovanje jezikovnih preprek v večjezični Evropi s pomočjo jezikovne tehnologije