Nagrada Društva slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev za doc. dr. Silvano Orel Kos

Doc. dr. Silvana Orel Kos

Društvo slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev je podelilo stanovske nagrade, ki kažejo na jezikovno odličnost, pa tudi tehnično iznajdljivost na področju podnaslavljanja. Podelili so tudi šest žanrskih nagrad za dosežke na ožjih strokovnih področjih. Med njimi je nagrado prejela doc. dr. Silvana Orel Kos z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete, in sicer za prevod igrane nadaljevanke Tanek led, ki se je lotila aktualne tematike odvisnosti od fosilnih goriv in našega vpliva na podnebne spremembe, zlasti na za spremembe zelo občutljivem območju nad severnim tečajnikom.

Iskrene čestitke!

Več v prispevku na www.rtvslo.si

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)