Položaj žensk v slovenski družbi

Člen iz Občega državljanskega zakonika, ki je določal skrbništvo otrok pokojnega očeta.

Sodelavki oddelka za zgodovino Irena Selišnik, Ana Cergol Paradiž ter doktorska študentka Maja Vehar so sodelovale v daljšem pogovoru o položaju žensk v slovenski družbi od 19. stoletja do danes.

Pogovor je objavljen na Youtube, povzet pa je tudi v prispevku na MMC RTVSLO, 10. 1. 2021.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)