Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je v sredo, 24. 4. 2024, predavala Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu. Na svojem predavanju je predstavila zgodbo budimpeških otrok po prvi svetovni vojni in transnacionalno humanitarno posredovanje za reševanje stisk najbolj ranljivih. Tematizirala je medsebojno delovanje lokalnih madžarskih organizacij in mednarodnih humanitarnih donatorjev ter uporabo fotografij za dobrodelne namene.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.