Predstavitev znanstvene monografije Oblikovanje jezika in njegovo razdruževanje: od srbohrvaščine do hrvaščine, srbščine, bosanščine in črnogorščine

Na Filozofski fakulteti Univerze v Sarajevu in v sodelovanju s Slavističnim komitejem BiH je 24. 3. 2023 v okviru mednarodne konference Etnokulturni stereotipi v slovanskih, germanskih, romanskih in orientalskih jezikih potekala predstavitev znanstvene monografije prof. dr. Vesne Požgaj Hadži in doc. dr. Tatjane Balažic Bulc z naslovom Oblikovanje jezika in njegovo razdruževanje: od srbohrvaščine do hrvaščine, srbščine, bosanščine in črnogorščineFormiranje jezika i njegovo rastakanje: od srpskohrvatskoga do hrvatskoga, srpskoga, bosanskoga i crnogorskoga.

Monografija je izšla v zbirki Razprave FF pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete. Na dogodku sta doc. dr. Mehmed Kardaš in prof. dr. Amela Šehović monografijo predstavila v luči diahrone in sinhrone sociolingvistike, avtorici pa sta spregovorili o motivaciji za nastanek knjige ter o dilemah, ki so se jima pri tem porajale.

Povezava do knjige

26. 02. 2024

Zahvala in hvalnica Matjažu Kmeclu

Prof. dr. Matjaž Kmecl (foto: Miran Hladnik, Wikipedija)