Zachary Mazur: Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem

Zachary Mazur je predaval na temo Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem (foto: Rok Stergar)

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je s predavanjem Ubiti vohuna: politično nasilje in vsakodnevni nacionalizem / To Kill a Spy: Political Violence and Everyday Nationalism in Fin-de-Siècle Europe gostoval Zachary Mazur, zgodovinar v Muzeju zgodovine poljskih Judov POLIN v Varšavi. V zanimivem in dobro obiskanem predavanju je analiziral umor, ki se je zgodil leta 1910 v Krakovu, takrat v Avstro-Ogrski. Prek analize tega dogodka je pokazal, kako so množična politika, intimno nasilje in medimperialno tekmovanje spodbudili nastanek nacionalnih gibanj med Poljaki, Judi in Ukrajinci v vzhodni Srednji Evropi.

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani