Madžarsko-slovenski literarni prevajalski natečaj 2022

Madžarski kulturni inštitut v Ljubljani in Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani razpisujeta prevajalski natečaj za mlade prevajalce madžarskih literarnih besedil v slovenščino, ki še nimajo objavljenih samostojnih knjižnih del v kategorijah lirika in proza.

1. v kategoriji lirike:

– prevod ene pesmi iz zbirke Gondoskodás od Pétra Závada (Jelenkor Kiadó, Budapest, 2021) po lastnem izboru;

2. v kategoriji proze:

– prevod ene zgodbe iz zbirke Diáne Vonnák: Látlak (Jelenkor Kiadó, Budapest, 2022.) po lastnem izboru

Tričlanska žirija priznanih strokovnjakov s področja književnosti in prevajalstva bo izmed prispelih del izbrala deset finalistov in tri nagrajence. Zmagovalna dela bodo objavljena in predstavljena na Slovenskem knjižnem sejmu.

Rok za prijavo je 16. september 2022.

Več informacij o natečaju

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Sprememba GU Jerneja Umer Kljun

tajništvo - uradne ure (16. 8. do 19. 8. 2022)