Mesec prostora na Oddelku za geografijo

Oddelek za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani  vabi na tradicionalni, v letu 2024 že 11. Mesec prostora na Oddelku za geografijo Revitalizacija starih mestnih središč v Sloveniji

Osrednja tematika letošnjega strokovnega srečanja bo revitalizacija starih mestnih središč v Sloveniji. Stara mestna središča se že že več desetletij soočajo s procesi funkcijske, socialne in prostorske preobrazbe. Značilno je zamiranje ekonomskih dejavnosti in oblikovanje funkcionalno razvrednotenih območij,  nekatera mestna središča pa doživljajo turistifikacijo in gentrifikacijo. Revitalizacija starih mestnih središč je postala eden izmed ključnih korakov za doseganje ciljev trajnostnega urbanega razvoja.

Na strokovnem srečanju bodo v prvem delu strokovnjaki iz različni področij (geografija, sociologija, arhitektura, prostorsko načrtovanje, konzervatorstvo), predstavili svoje poglede na revitalizacijo starih mestnih središč. V drugem delu bodo svoje izkušnje pri revitalizaciji starih mestnih središč predstavili predstavniki izbranih slovenskih mestnih občin (Ptuj, Maribor, Novo mesto, Kranj in Koper). Namen srečanja je zlasti izmenjava izkušenj ter skupno iskanje rešitev ter novih inovativnih pristopov za učinkovito ter trajnostno naravnano revitalizacijo starih mestnih središč v Sloveniji. Ugotovitve in zaključki strokovnega srečanja bodo ustrezno predstavljeni širši zainteresirani javnosti.

Strokovno srečanje bo potekalo v sredo, 16.oktobra 2024, med 9.30 in 16.00 uro v predavalnici 233 na Filozofski fakulteti (Aškerčeva 2, Ljubljana).

Prijava na srečanje: preko povezave.

Prijave zbiramo do vključno petka 11. oktobra 2024

Dodatne informacije: dr. Dejan Rebernik,  dejan.rebernik@ff.uni-lj.si

Vabilo s programom

Prošnja za vnaprejšnje opravljanje izpitnih obveznosti