Oddelek za azijske študije

Spletni simpozij: Vzhodna Azija: Pandemija COVID, etika globalnega humanizma in usoda kulturnih dediščin

Članice in člani Oddelka za azijske študije Filozofske fakultete in programske skupine Azijski jeziki in kulture organizirajo simpozij z naslovom Vzhodna Azija: Pandemija COVID, etika globalnega humanizma in usoda kulturnih dediščin. S simpozijem, ki bo potekal v soorganizaciji Raziskovalnega centra za Vzhodno Azijo (EARL), bodo obeležili četrt stoletja obstoja Oddelka za azijske študije na Filozofski fakulteti UL.

Zaradi pandemije COVID-19 bo simpozij potekal v spletni obliki, in sicer na obroke, torej vsak petek od 26. februarja do 2. aprila 2021. V njem bodo predstavili in predebatirali predvsem njihovo mnogovrstno in interdisicplinarno zasnovano raziskovalno delo, ki poteka v okviru programske skupine Azijski jeziki in kulture ter štirih mednarodnih in nacionalnih raziskovalnih projektov, ki se trenutno izvajajo na oddelku.

Simpozij bo razdeljen na tri sklope. V prvem bodo predstavili zbornik, ki so ga pripravili v okviru dela programske skupine, in ki iz najrazličnejših vidikov ter številnih disciplin obravnava aktualni problem pandemije COVID-19 in njene posledice v Vzhodni in Južni Aziji. Zbornik bo v času simpozija objavljen v okviru knjižne zbirke Studia Humanitatis Asiatica pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete UL. V drugem sklopu bodo predstavili delo, ki ga opravljajo v okviru štirih raziskovalnih projektov, ki trenutno potekajo na oddelku, v tretjem pa prisluhnili tudi predstavitvam nekaterih individualnih raziskav.

Prisrčno vabljeni k poslušanju in diskutiranju!

Zoom povezava do srečanja 2. aprila 2021 ob 12.00 uri

Program dogodka (2. april 2021):

12.00–12.20: Kristina HmeljakMetafore bolezni in epidemije v japonskih medijih;

12.20–12.40: Nataša Visočnik GerželjMarginalnost in diaspora v domovini? Transformacija identitete in družbeno vključevanje korejskih repatriirancev iz Japonske;

12.40–13.00: Luka CulibergEpistemološki izzivi azijskih študij – univerzalizacija ali diverzifikacija humanistik.

Informacije glede vpisov, zaključevanja in nadaljevanja študija ter menjav predmetov

Oddelek za psihologijo

Knjižnica Oddelka za psihologijo išče novo/-ega demonstratorko/-ja

Sprememba GU Nataša Pirih Svetina