Vabljeni k sodelovanju v interdisciplinarni raziskavi z naslovom: Vloga genskih variacij v čustveno-motivacijskih temeljih psihološkega osamosvajanja in subjektivnega blagostanja

Pozdravljeni!

Lepo vabljeni k sodelovanju v interdisciplinarni raziskavi z naslovom: Vloga genskih variacij v čustveno-motivacijskih temeljih psihološkega osamosvajanja in subjektivnega blagostanja, ki se bo izvajala v povezovanju med Oddelkom za psihologijo FF in Inštitutom za biokemijo in molekularno genetiko MF.

Raziskava - letak_TG.pdf

Vaša udeležba v raziskavi bi vključevala dva dela. 1. izpolnjevanje vprašalnikov v spletni obliki in 2. odvzem brisa ustne sluznice. Z raziskavo želimo preučiti, kako nekatere genske variacije, osebnostne dispozicije in zgodnje izkušnje napovedujejo psihološko osamosvajanje in trenutno blagostanje.

Za sodelovanje v raziskavi potrebujete samo pametni telefon ali računalnik, prek katerega boste reševali spletne vprašalnike. Reševanje vprašalnikov traja približno 15 minut.

Po izpolnjenih spletnih vprašalnikih boste še povabljeni k odvzemu brisa ustne sluznice. Odvzem brisa ustne sluznice je neboleč, neinvaziven in kratek postopek. K sodelovanju vabimo zlasti moške udeležence, saj jih trenutno primanjkuje v vzorcu. Točni termini za odvzem brisa ustne sluznice bodo javljeni sproti.

Povezava do raziskave: https://1ka.arnes.si/a/c2f53589

Prosimo še, da vsaj 30 minut pred odvzemom brisa sluznice ne jeste, pijete (razen vode), kadite in ne žvečite žvečilk, saj lahko užitje teh snovi v kratkem času pred odvzemom brisa vpliva na kvaliteto vzorca.

Raziskava vključuje tudi nagradno igro, v kateri bo pet udeležencev izžrebanih za darilno kartico v vrednosti 50€.

Kodo, ki jo boste vpisali na samem začetku raziskave, si zapišite in nekam shranite, saj bomo le tako lahko povezali rezultate vprašalnikov z brisom ustne sluznice. Vaši podatki bodo tekom celotne raziskave ostali anonimni.

Raziskava je bila potrjena s strani Komisije Republike Slovenije za medicinsko etiko, številka: 0120-445/2022/4.

Se veselim srečanja in vas lepo pozdravljam,

Timotej Glavač, mag. psih.

GU Krevs-Govorilne ure junij-september 2024

Vabilo k sodelovanju v pilotni študiji projekta Eutopia Health

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Pouk pri prof. dr. Darku Čudnu - 13. 5. 2024 odpade