Čas za slovenščino 2. Delovni zvezek za začetno učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika za najstnike

Avtor: Mihaela Knez, et al.
Učbeniški komplet Čas za slovenščino 2 je namenjen mladostnikom od dvanajstega do osemnajstega leta starosti, ki so v učenju slovenščine začetniki. Primeren je predvsem za učence oz. učenke in dijake oz. dijakinje, ki se s slovenščino prvič srečujejo pri svojem rednem šolanju v slovenskih ali dvojezičnih šolah v Sloveniji in zamejstvu ali pa so se intenzivnega začetnega učenja slovenščine lotili v sobotnih šolah in oddelkih dopolnilnega pouka slovenskega jezika in kulture v tujini. Učbeniški komplet sestavljajo učbenik, delovni zvezek in zgoščenka. Na zgoščenki so zbrani posnetki besedil za dejavnosti, povezane s slušnim razumevanjem in izgovorjavo slovenskih glasov. Komplet je namenjen za delo z učiteljem. Uporabnike naj bi pripeljal do ravni A2, kar pomeni, da naj bi bili ti po predelanem gradivu sposobni razumeti preprosta besedila, če gre za krajša in linearna zapisana besedila oz. če so besedila povedana počasi in razločno ter se nanašajo na najbolj temeljne stvari (npr. osnovne osebne in družinske podatke, neposredno življenjsko okolje, trenutne potrebe), ter s preprostimi izrazi in enostavnimi povedmi taka besedila tudi tvoriti.

Leto izida: 2023

Zbirka: Učbeniki za učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani