Križ kraž 1: učbenik za začetno učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika za neopismenjene otroke

Urednik: Matej Klemen, Mateja Lutar, Mihaela Knez
Avtor: Damjana Kern, Tjaša Alič, Matej Klemen, Mihaela Knez
Učbenik Križ kraž je učno gradivo za začetno učenje slovenščine kot drugega in tujega jezika. Namenjeno je otrokom, starim 5 in 6 let, ki še niso opismenjeni oz. so na začetku procesa opismenjevanja, z dodatnimi prilagoditvami pa ga je mogoče uporabljati tudi z nekoliko mlajšimi ali starejšimi otroki. Učbenik obsega 12 enot. V njih je predstavljena predmetnost, s katero se otroci srečujejo vsak dan. Učenci se seznanijo z osnovnim besediščem in izbranimi sporazumevalnimi vzorci. Ob vsaki temi je smiselno in stopnjevano nanizanih šest do trinajst dejavnosti, ki se med seboj dopolnjujejo in postopno nadgrajujejo. Izvedba dejavnosti je nazorno opisana v priročniku za učitelje. Raven znanja slovenščine, ki naj bi jo učenci dosegli, ko so usvojili posamezne dejavnosti iz gradiva, večinoma ustreza opisnikom na ravni A1 po Skupnem evropskem jezikovnem okviru.

Leto izida: 2023

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani