Syntaxis latina. Zbirka vaj iz latinske skladnje

Avtor: Sonja Weiss
Zbirka vaj iz latinske sintakse je namenjena utrjevanju in poglabljanju znanja latinskega jezika, predvsem skladnje. Namenjena je študentom, ki že obvladajo latinsko oblikoslovje ter so seznanjeni z osnovami latinske skladnje. S svojim naborom slovničnih vaj in odlomkov, vzetih iz besedil klasičnih latinskih avtorjev pa je namenjena tudi vsem drugim, dijakom in študentom, ki želijo obnoviti ali nadgraditi svoje znanje latinskega jezika.Sonja Weiss je docentka za klasično filologijo FF UL, kjer že vrsto let poučuje latinski jezik. Ukvarja se tudi z jezikom in s kulturo srednjega veka in humanizma ter s prevajanjem in z interpretacijo antičnih filozofskih besedil.

Leto izida: 2016

Zbirka: Učbeniki FF

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani