Zapuščina miru in resnice. Študije o življenju in delu Mahatme Gandhija

Urednik: Nina Petek
Delo osvetljuje monogovrstne vidike življenja in dela Mahatme Gandhija, predvsem večplastnega soočanja, v teoriji in zlasti v praksi, s kompleksnimi dimenzijami dejanskosti v Indiji, ki je temeljilo na njegovem pojmovanju Resnice, Religije in svobode ter veri v moc nenasilja, s čimer si je prizadeval za vsesploš no dobro in je z vzpostavitvijo globalne vizije miru presegel sleherno takratno politično agendo in hkrati s tem tudi samo indijsko prizadevanje za neodvisnost. Kot so zgovorni vsi prispevki, je Gandhijeva misel prvenstveno izkušnja, ki svoj najbolj avtentičen izraz privzame onkraj teoretičnega, slednje pa ji daje značaj dinamičnosti, kreativnosti in neponovljivosti, pri čemer pa, kar je še posebej izjemno, hkrati tudi duha univerzalnosti, neminljivosti, nadčasnosti, vselejšnje relevantnosti in aktualnosti, celo onkraj meja same Indije.

Leto izida: 2022

01. 07. - 02. 07. 2024
Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik, Oddelek za slovenistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Poletne prireditve Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik