Aktualni dogodki Kariernih centrov Univerze v Ljubljani

Karierni centri Univerze v Ljubljani vabijo na dogodke v mesecu februarju in marcu:

• Predstavitev praks za študente v Organizaciji združenih narodov (OZN) /UN Careers Workshop

Ponedeljek, 21. februar 2022, ob 16:30

Vas mika biti del edine zares univerzalno globalne organizacije na svetu? Če je temu tako, vas vabimo na spletni seminar, kjer vam bo direktor Informacijske službe Združenih narodov z Dunaja predstavil svet mednarodne diplomacije in odgovoril na vaša vprašanja o prijavah za pripravništvo, postopku prijav, poklicnih profilih in priložnostih za študente in alumne.

• Kako najti zaposlitev?

Torek, 22. februar, ob 12:00

Vas zanima, kako najti zaposlitev oz. kje poiskati priložnosti zanjo? Pridružite se nam na webinarju, na katerem bomo govorili o odkritem in skritem trgu dela, mreženju, samozaposlitvi, priložnostih v tujini in o tem, kako si postaviti SMART cilje.

• Pripravništvo na tradicionalni ladji Zuiderzee

Torek, 22. februar, ob 14:00

Pridružite se predstavitvi izkušnje študenta, mladega pomorščaka, absolventa navtike FPP UL in prvega Slovenca na tradicionalni ladji Zuiderzee. Iz prve roke boste izvedeli, kako priti do pripravništva na ladji, kakšni so pogoji dela in kdo vse lahko dela na ladji. Odprto za vse zainteresirane.

• Kavarne z delodajalci

Študente in mlade alumne UL vabimo v virtualne kavarne z delodajalci, na katerih bodo predstavili svoje organizacije in karierne priložnosti. Kavarna nudi možnost študentom in alumnom UL, da delodajalce osebno spoznajo, pridobijo pogled praktikov na proces zaposlovanja in se z njimi povežejo.

Konec februarja in marca bodo potekale naslednje predstavitve:

• Kavarna s Skupino HSE

Torek, 22. februar, ob 14:00

Preverite, kaj ponuja študentom in mladim alumnom skupina HSE, največji proizvajalec električne energije iz obnovljivih virov v Sloveniji.

Več informacij in prijava

• Kavarna z MojMojster.net (Daibau)

Sreda, 23. februar, ob 14:00

Vas zanima sodelovanje z DAIBAU/MojMojster? Daibau/MojMojster združuje 65.000 gradbenih podjetij in strokovnjakov v sedmih državah (mojstrov, arhitektov in drugih strokovnjakov za gradnjo in obnovo nepremičnih).

• Kavarna z Incom Leone

Torek, 1. marec, ob 13:00

Podjetje Incom Leone je največji proizvajalec sladoleda in čokolade v Sloveniji in je po svojih inovativnih izdelkih prepoznan po celem svetu. Izvedeli boste, kako lahko soustvarjate sladoledno in čokoladno zgodbo.

• Kavarna z Lidlom

Torek, 1. marec, ob 14:00

Slišali boste vse o kariernem programu Študent+, ki omogoča študentom priložnost za pridobivanje kompetenc in znanj ter plačano pripravništvo že tekom študija, in o Trainee programu, ki omogoča olajšano pot do prve zaposlitve in odskočno desko za uspešno kariero.

• Kavarna s Skupino Mahle

Torek, 1. marec 2022, ob 15:00

Kot vodilni mednarodni razvojni partner in dobavitelj v avtomobilski industriji ter kot tehnološka gonilna sila za mobilnost prihodnosti skupina MAHLE deluje na več kot 160 lokacijah po svetu. Vznemirljive vloge, raznolikost in mednarodne izmenjave so del programa – ne glede na to, ali je vaša izobrazba tehnične ali komercialne narave.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor