Dogodek o duševnem zdravju v znanstveno-raziskovalni sferi

S težavami v duševnem zdravju sooča mnogo mladih na začetku raziskovalne kariere, kar močno vpliva na njihovo kvaliteto življenja, kariero in osebno življenje. V društvu Mlada akademija verjamejo, da je pomembno, da o tej problematiki spregovorimo, naslovimo izzive in s skupnimi močmi ozavestimo ponujene rešitve ter na tak način poskrbimo za prvi korak ozaveščanja in izobraževanja tako naših članov kot tudi javnosti.

V ta namen v sklopu mednarodnega dneva duševnega zdravja na univerzah, 2., 9., 16. in 23. marca 2022 organizirajo serijo spletnih dogodkov, ki bo obravnavali tematiko duševnega zdravja doktorskih študentov in raziskovalcev na začetku kariere ter z njim povezane izzive, naslovljene »Štirje stebri ravnotežja – misli, vedenje, telo, čustva«.

Program bo vključeval predavanja domačih in tujih strokovnjakov s področja duševnega zdravja, delovne izčrpanosti in fizičnih posledic vztrajne duševne stiske. Udeležencem bomo ponudili več delavnic, s katerimi bomo omogočili postopno ozaveščanje in naslavljanje problematike ter ponudili orodja uspešnejšega soočanja z vsakodnevnimi izzivi. V program smo vključili tudi okroglo mizo z naslovom »Skriti destabilizatorji na delovnem mestu«. S povabilom strokovnjakov in deležnikov edinstveno udeleženih v tematiki okrogle mize želimo spodbuditi dialog in opozoriti na specifičnost problematike gledane z različnih zornih kotov.

Več informacij najdete tu ter na spletni strani Društva Mlada akademija.