Okrogla miza: Sodobna etnografija mest

Šola etnologije Slovenskega etnološkega društva in projekt Urbane prihodnosti vas vabita na okroglo mizo Sodobna etnografija mest ob jubileju zasl. prof. dr. Vekoslava Kremenška in 60-letnici njegove raziskave v Zeleni jami v sredo, 23. novembra 2022, ob 18. uri v Upravni hiši Slovenskega etnografskega muzeja v Ljubljani. V počastitev 90-letnice zasl. prof. dr. Vekoslava Kremenška je SED leta 2021 že organiziralo srečanje na spletu in obljubilo, da po umiritvi epidemije pripravi tudi dogodek v živo. Zato zdaj vabijo na okroglo mizo, s katero bodo obeležili šest desetletij prelomne etnološke raziskave urbanega prostora in načina življenja mestnih prebivalcev v ljubljanski Zeleni jami.

Svoje delo v sodobnih mestih in s sodobnimi etnografskimi metodami bodo predstavili:

Veronika Zavratnik in študentje etnologije in kulturne antropologije (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete UL): trenutna terenska raziskava Zelene jame,
prof. dr. Nevena Škrbić Alempijević (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Zagreb): mesto kot prostor srečevanj,
doc. dr. Saša Poljak Istenič (Inštitut za slovensko narodopisje ZRC SAZU): urbane prihodnosti,
dr. Sandi Abram (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete UL): senzorne raziskave mest.

Gostje bodo predstavili svoje raziskovalne pristope v urbanih okoljih Slovenije in Hrvaške, aktualne raziskave, povezovanje z raziskavami mest v mednarodnem okviru ter nove smeri, probleme in izzive na tem področju. Razpravo bosta vodila dr. Tanja Roženbergar in izr. prof. dr. Miha Kozorog.

Vabilo

19. 10. 2020