Razstava: Pozorna pripovedovalka – Sodobne poljske avtorice v slovenskih prevodih

Lepo vabljeni na otvoritev razstave Pozorna pripovedovalka - Sodobne poljske avtorice v slovenskih prevodih, ki jo je pripravila Katedra za polonistiko Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete s podporo Veleposlaništva Republike Poljske v Ljubljani in sejma akademske knjige Liber.ac.

Otvoritev bo potekala v četrtek, 1. 12. 2022, ob 16.00 v avli Univerzitetne knjižnice Maribor (Gospejna ulica 10, 2000 Maribor). Razstava bo na ogled do 17. decembra 2022.

Razstava prikazuje literarno ustvarjalnost avtoric, ki so zaznamovale sodobno poljsko književnost: Anna Świrszczyńska, Ida Fink, Wisława Szymborska, Hanna Krall, Magdalena Tulli, Agata Tuszyńska, Olga Tokarczuk, Marzanna Bogumiła Kielar, Joanna Bator, Bronka Nowicka, Justyna Bargielska, Dorota Masłowska. Glavna dela predstavljenih avtoric so dostopna v slovenskih prevodih, ki so plod živih poljsko-slovenskih stikov in kontinuirane prevodne dejavnosti.

Vabilo

19. 10. 2020